Jdi na obsah Jdi na menu
 

2014 Veteráni Moravským Slováckem

Dnes 23. srpna 2014, proběhl 17. ročník jízdy "Veteráni Moravským Slováckem"
Počasí dnes účastníkům velmi přálo, bylo krásné slunné ráno. Na starém náměstí T. G. Masaryka v Uherském Hradišti se sjížděly, od sedmé hodiny ranní, historická vozidla ze všech končin. Pořadatelé našeho veterán klubu Uherského Hradiště účastníky soutěže řadili do řad podle druhů aut.

Už okolo deváté hodiny dopoledne se náměstí plnilo příchozími pozorovateli, kteří se kochali plným náměstím veteránů. Mezi nimiž byly známé značky jako Tatra, MG, Rolls-Royce, Aero, Hispano Suiza, Lagonda,  Praga, Jawa, Ariel, BMV a spousta dalších strojů včetně zastoupení hasičské tehniky s Luhačovic a Bojkovic i dětský model motorky i auta, ve kterých přijel nejmladší účastník.

Působil zde duch starých časů. Řidiči historických vozidel a jejich spolucestující byli oblečeni v dobových kostýmech, ve kterých se procházeli po náměstí. Lidé se jimi mohli kochat. Dámy v dobových kostýmech, které působily dokonale upraveně a šité přesně na jejich postavy, jen tak nikde zase neuvidíte. Celou akci doprovázela reprodukovaná dobová hudba, která celou atmosféru decentně podtrhovala. Ani mažoretky, stejně jako minule, zde vůbec nechyběly. Předvedly nám své nádherné vystoupení, které sklidilo zasloužený potlesk.

Kolem jedenácté hodiny se začali připravovat na start první účastníci soutěže. Pan Němeček představoval soutěžící a prozradil o každém z vozidel ve zkratce značku rok výroby, krátce z jeho historie, něco o rekonstrukci majitele (jak mu to šlo i nešlo), i čím byl ve své době zvláštní a jedinečný. Startem projelo víc jak 120 účastníků soutěže.

Diváci utvořili na náměstí uličku, vedoucí až k výjezdu z náměstí na trať, kterou soutěžící, za doprovodu mávání a blikání blesků z fotoaparátů, projížděli. První etapa trasy byla z Uherského Hradiště přes Staré Město na Velehrad, kde byla první zastávka na plnění úkolu. Odtud se jelo do Boršic, kde se plnil další úkol. Z Boršic se už jelo přes Osvětimany, Ježov až do Kyjova na náměstí. V Kyjově, stejně jako v Uherském Hradišti zaparkovali soutěžící na náměstí, kde měli připraven oběd. Ten byl velmi vynikající. Tradiční "knedlo, vepřo, zelo" bylo velmi výborné, i když v teplé odpolední počasí s teplou polévkou to bez chlazeného nápoje vůbec nešlo.

Odtud se pokračovalo na druhou etapu, která vedla do Milotic na zámek. Odtud do Vracova, Bzence přes Polešovice do Nedakonic až zpět do Uherského Hradiště, kde byl v areálu kasáren cíl celé trasy závodu. Města i vesnice byly plné mávajících dětí a přihlížejících, kteří si fotili projíždějící automobily. Někteří dokonce seděli před svými domy na židlích se stolem plným občerstvení a společně s přáteli čekali na další projíždějící veterány. Na závěr musím dodat, že tahle akce byla velmi povedená. Počasí vyšlo velmi pěkné, soutěžících byl hojný počet a doufám v to, že i příští ročníku se zde sejde tolik, jako letos a snad i mnohem víc.

http://bronnie.rajce.idnes.cz

http://honestveteranroznov.cz

http://choseboy.rajce.idnes.cz

TV Slovácko

TV Slovácko 2

RT-regionalnitelevize

www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com

 

 

 

Rubriky

Příspěvky

Přihlášky, mapy a jiné materiály

2. 4. 2014

 

Propozice

2. 4. 2014

 

Výsledková listina 2014

24. 8. 2014