Jdi na obsah Jdi na menu
 

12. 7. 2008 VII. Ročník stíhací jízdy na oválu v Plzni.

16. 7. 2008

Stíhací jízda historických vozidel na cyklistickém oválu.

     12.7.2008 jsem se jako člen Slováckého veterán klubu zúčastnil spolu s kamarádem VII. Ročníku stíhací jízdy na oválu v Plzni.

     I přes občasnou nepřízeň počasí se sjelo hodně podobných nadšenců, milujících rychlost, adrenalin, soutěživost a zálibu v historických motocyklech do roku 1945. Stíhací závod spočíval v tom, že v každé jízdě startovali dva jezdci z protilehlých rovinek ve vzdálenosti 200 metrů od sebe, celková délka oválu je 400 metrů, jezdili jsme na 4 kola vyřazovacím způsobem. Kategorie byly rozděleny na motocykly řemenové, klasické a sportovní.

       Se svým strojem, Rudge Multi r.v. 1914 (nejstarší motocykl srazu) jsem se zařadil do kategorie řemenových motocyklů a dokázal jsem obstát v konkurenci 5-ti obdobných strojů.

   Parta která se tam sešla, si skvěle užila tento nevšední sraz a závod. Každý ze závodníků si vychutnával rychlou jízdu v klopených zatáčkách. Příští ročník můžu všem jen doporučit.

 Člen Slováckého VCC Uh. Hradiště  P.H.

Poznámka: Autor příspěvku obsadil 2 místo v kategorii řemenových motocyklů - gratulujeme!

25.6.2008 - tedy před pár dny,  tento náš kamarád a člen našeho klubu vyhrál po sedmi letech závěrečnou kvalifikaci pro stav manželský a odstartoval do hlavního závodu. Přejeme mu, aby ho to nezpomalilo, aby i nadále měl podporu svých blízkých, aby ve všem co rozjede zvítězil a aby mu bylo dáno vychovat si zdatného nástupce ( nejlépe několik - motocyklů je víc).

Péťo gratuluji a přeji Ti jen vše to "nej" za celý klub.

Za Slovácký VCC UH. Hradiště   - B.T.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář