Jdi na obsah Jdi na menu
 

29.06.2013 Slavkov Oldtimer festival

29. 6. 2013

V sobotu se milovníci historických automobilů a motocyklů mohly těšit na jubilejní dvacátý ročník Oldtimer festivalu 2013, který se koval v zámeckém parku ve Slavkově u Brna.

K vidění bylo počínaje koňského spřežení přes parní stroje až po současné sportovní automobily a motocykly. Zámek a jeho okolí se během dne proměnilo v prvorepublikové městečko s čilým ruchem. Desítky krásných vozidel, ženy oblečené v dobových kostýmech pózující u naleštěných strojů, burza náhradních dílů, stánky s občerstvením a mnohé další bylo nezapomenutelným zážitkem.

Mimo jiné sklidil náš stálý člen p.Leoš Novotný cenu v kategorii za elegantní vůz Ford T.

Některá vystavená auta a motocykly patří k těm nejlepším a nejcennějším kouskům, ovšem postupem času se mi zdá že úroveň vystavovaných strojů na srazu klesá. Stroje typu babeta, simson, stroje osumdesátých a devadesátých let, vytuněné sporťáky, kterých bylo požehnaně,by na tak slavné akci neměly co dělat. A ti kteří nechtějí platit vstupné na burzu a přijedou v domnění ,že babeta a jim podobné stroje je zachrání od poplatku ,nemají zde co dělat! A další věc co mě jako obyčejného veteránistu mrzí je to, že cenu za eleganci v dobovém kostýmu získá profesionální firma, která se touto činností živí je od pořadatelů až smutné nás srovnávat s někým takovým a náma co to má jako koníčka po práci :(

Snad na příštím srazu se situace změní a pořadatelé se budou řídit heslem že '' málo znamená někdy více ''

-SV-