Jdi na obsah Jdi na menu
 

6. 6. 2009 Cílová jízda na kopec Sv. Antonínek nad Blatnicí

7. 6. 2009

Už 60-té výročí slavila cílová jízda na kopec Svatý Antonínek nad Blatnicí pod Sv. Antonínkem. Obnovená tradice zapustila kořínek a stala se pro klub významnou akcí.

A byl to snad právě Sv. Antonínek, který po předešlých propršených dnech a zejména pátečním večerním dešti držel ochrannou ruku nad celou akcí. Celý den až do večera počasí vydrželo a trocha větru byla přece jen příjemnější než dešťová sprška. Strach z deště poznamenal i ranní příjezd do Uherského Ostrohu, kde se na krásně zrekonstruovaném náměstí začaly těsně před devátou hodinou objevovat jako první vlaštovky motocykly a auta prvních účastníků. Přes prvotní obavy zda se nás sjede předem ohlášené množství se situace pomalu začala zlepšovat. Do 11.00 hod., na kdy byl ohlášen odjezd, se sešla už celkem slušná účast. Před odjezdem nám poděkoval starosta Uherského Ostrohu za výstavu, kterou jsme tam uspořádali. Poté už následoval odjezd z náměstí a přes Veselí nad Moravou jsme dorazili do Blatnice pod Sv. Antonínkem před restauraci Roháč, kde už na nás čekali s obědem ( ano uhodli jste - řízek ). Během obědu účastníků si místní občané prohlíželi vystavená vozidla a vzpomínali na své vlastní vozidla a motocykly. Bohužel zdejší "hobby" je přestavba již nepotřebných vozidel a motocyklů na traktůrky a samohyby všeho druhu, zvláště vhodné do vinohradu. Takže teď je to všechny mrzí - ale nepřiznají to. Po obědě se zvolna začalo odjíždět na kopec Sv. Antonínka, kde nedaleko slavného kostela je naším klubem oblíbená "Lovecká chata". Ta má ideální polohu - na kraji lesa s výhledem na cca. 30 km., s možností posedět kolem ohniště i pod stromovím a nedaleký vybetonovaný taneční parket je ideální pro odstavení motocyklů. Parkování vozidel je zde na louce se sklonem dolů, což se jeví ideální pro ušetření baterie zbytečným startováním.  Jen u těch ručních brzd si nebyli někteří majitelé jisti a raději rozebrali špalky původně na táborák. Odpoledne se ještě rozdali tašky s upomínkovými předměty darované starostou města Uherský Ostroh a pak už byla volná zábava. Bylo k dispozici bohaté občerstvení, pivo, víno, ženy (pouze vlastní!) i zpěv. Později si každý mohl dát špekáček, který se z důvodu zachování poutního místa a blízkého lesíku musel opékat v krbu chaty neboť vítr neustával. K večeru se začali všichni rozjíždět domů a pochvalovali si příjemně strávený den.

Sluší se poděkovat těm, kteří se podíleli na přípravě a organizaci této akce. Děkuji tímto rodinám Stanislava Kuřiny, Zdeňka Mezírka a Vítě Němečka.  Nebudu vyjmenovávat všechny zúčastněné, ale bylo nás kolem 50-ti.

Děkuji Všem, kteří se zúčastnili.

-BT-

PS: fotogalerie bude postupně doplněny