Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tišnov 2010

11. 9. 2010

Tišnov  11. 9. 2010

 

V sobotu se po deštivém týdnu počasí konečně umoudřilo, a tak jsem mohl vyrazit na akci do Tišnova, kde se konala „Výstava historických vozidel“ spojená se „Soutěží elegance“. Protože jsem měl ráno menší zpoždění (cca 30 minut), dorazil jsem na místo s hodinovým zpožděním díky třem objížďkám po trase.

Prezentace byla oficiálně od 8.00 hod., ale už před devátou bylo takříkajíc plno. Pořadatelé to ale zvládali bez problémů a i fronta na prezentaci ubíhala celkem rychle, jenom to náměstí bylo poněkud malé. Symbolické startovné ve výši 100.-Kč na osobu je na dnešní poměry opravdu „symbolické“. Po prezentaci bylo možno se přivítat s přáteli, poklábosit a porozhlédnout se po novinkách, co kdo koupil, přivezl či úspěšně dokončil. V 10 hod. měl začít start k jízdě do dalšího města – Lomnice ( 7 km ), když začala první auta startovat o půl jedenácté, očividně to nikomu ani v nejmenším nevadilo. Kdo chtěl, tak vyjel na trasu přes oficiální startovní rošt a předvedl se tak se svým strojem početným divákům. Kdo o to nestál, tak využil zadního výjezdu z parkoviště. Toho využila řada zejména motorkářů, kteří vyjížděli na trasu ihned, jakmile jim to chytlo. Trasa nebyla značena, takže kdo nevěděl, počkal na toho, kdo věděl a jelo se.

V Lomnici bylo zcela zaplněno náměstí, ale pro volný prostor okolo bylo lépe než v Tišnově, což se projevilo na větší pohodě. Po příjezdu se konala módní přehlídka a na rozdíl od náměstí v Tišnově, zde byli vděčnými diváky zejména účastníci srazu, kteří vystoupení modelek v dobovém oblečení náležitě ocenili. Tradiční klobásek se doplnil něčím tekutým – dle chuti a opět se debatovalo. Řada účastníků také svým podpisem podpořila místní akci „Zachraňme strom“ v nedaleké zámecké zahradě.

V jednu hodinu se vyrazilo na zpáteční cestu do Tišnova. Tentokrát se odjíždělo více hromadně, a tak pro ty, kteří nevěděli, kam se to vlastně jede, to bylo jednodušší. Prostě se držely kolony. Cesta proběhla bez problémů, a tak jsme se všichni opět sešli v Tišnově, jen na jiném místě - v areálu Tišnovského autoklubu ( nebo si to alespoň myslím ).

Zde byl připraven řízek s chlebem, pivo – limo – kafe – zákusek a to vše bylo možno konzumovat za doprovodu hudební skupiny v country stylu. Na závěr byla ještě módní přehlídka „spodního prádla“, na kterou vydrželi čekat skoro všichni účastníci.

Bohužel vyhlášení soutěže elegance se nekonalo. Mezi námi vyhlásit jedno auto či moto by bylo urážkou stejně krásných ostatních strojů. Už po první obhlídce na náměstí jsem si říkal, že bych nechtěl být v kůži toho, kdo to bude rozhodovat.

Cesta domů proběhla v pohodě, a tak jsem si mohl říct, že to byla příjemně strávená sobota. Kdo se rád dívá na krásné veterány, tak musel být spokojený…a vo tom to je.

-BT-